
Часто власники закладів незадоволені роботою адміністратора, звинувачуючи його в слабкій завантаженості персоналу та низькому рівні продажу супутніх товарів. Можна сказати, що його відсутність не призведе до зниження прибутку, а навпаки, знизить витрати на його утримання.
Якщо чесно, зарплата адміністратора не дуже висока і чекати сильної активності від нього не варто. Насправді проблему також не вирішити високою зарплатою. Поведінка адміністраторів з високою та низькою зарплатою нічим не відрізняється.
Але як можна збільшити мотивацію цієї людини на максимум, щоб вона зросла разом з продажами та лояльністю клієнтів?
Все доволі просто – правильна система мотивації та взаэмодій.
Окрім зручного робочого місця, необхідних інструментів для роботи та фіксованої зарплати, яка не нижче середньої на ринку, що є основою, потрібна додаткова мотивація. Адже без додаткової можливості заробляти більше – немає азарту та відповідно бажання робити щось більше, ніж передбачають обов’язки.
Яка ситуація зараз – адміністратор отримує 400-500 гривень за робочий день, та близько 10% від продажу додаткових товарів чи послуг. В результаті ми отримуємо:
- Спілкування з клієнтом сухе та стандартне, і як правило, в кращому випадку обмежується вітанням та подякою за оплату з посмішкою
- Додаткові товари покриваються пилом на стійці та продаються у випадку, якщо клієнт сам попросить.
- Адміністратор не прибутковий
Існує безліч інструментів для створення ефективної системи мотивації працівників.
1. Прогресивна бонусна шкала
Процент бонусу не повинен перевищувати маржинальність проданих товарів.
Наприклад, при продажах на 3000 грн. бонус становить 5%, при продажах на 5000 грн. – 10%, при продажах на 7000 грн. – 15%, а при продажах на 10000 грн. – 30%.
Виплата високого проценту може здатися занадто ризикованою, але інакше цього прибутку може і не бути взагалі. Лише гідна мотивація може надихнути працівників на досягнення та перевищення планів продажів.
2. Конкуренція в середині команди
Це добре працює, коли у вас є кілька закладів, але також в команді з двох адміністраторів можна підняти рівень азарту.
Додайте додатковий бонус для першого місця в розмірі 5 – 10% до того, що він вже має від продажів.
Але призом також може бути фіксована сума або корисний приз.
У цьому підході дуже важлива прозорість, щоб з результатами можна було ознайомитися в будь-який час.
3. Навчання
Клієнт під час візиту часто впевнений, що в місці, куди він прийшов, працюють експерти. І тут адміністратор відіграє важливу роль, він повинен бути освідомлений про всі тонкощі тієї чи іншої процедури, того чи іншого товару, щоб знати відповіді на будь-які можливі запитання клієнта. Тому дуже важливі навчальні програми, курси підвищення кваліфікації та високий рівень залученості.
У місце, де точно знають, як знайти рішення, завжди хочеться повертатися.
4. Стандарти праці
Це банальна річ, але як правило 80% її не використовують, хоча вона заздалегідь вирішує 80% можливих проблем. Необхідно прописати всі обов’язки працівника, щоб він знав, як себе поводити в будь-якій ситуації: від приходу до виходу з місця роботи.
- Конкретні точки відповідальності
- Поведінка з клієнтами / колегами
- Поведінка в присутності / відсутності клієнта
- Сценарії продажів
- Контроль якості послуг / товарів через відгуки клієнтів.
Ця інструкція повинна постійно доповнюватися на основі отриманого досвіду. Для максимальної ефективності роботи персоналу необхідно розуміти, де вони систематично допускають помилки, і адміністратор підходить для цього найкраще.
5. Керівник
Велику роль у становленні прибуткового адміністратора відіграє керівник. Саме від нього залежить успіх команди, та в першу чергу адміністратора. Мінімальні речі, яких треба дотримуватись:
- Поставлені цілі повинні бути досяжними
- Зауваження повинні супроводжуватися порадою і обов’язково прикладом
- Показувати особистим прикладом поведінки та манери спілкування
- Бути включеним в процес, та показувати запал
Важливо
Якщо на адміністратора покласти занадто багато обов’язків і нав’язувати навчання без відповідної мотивації, ви швидко втратите співробітника.
Усі вищезазначені пункти повинні доповнювати один одного, а не заміняти. Тільки в такому випадку ви зможете створити суперкоманду, яка збільшить лояльність клієнтів і ваш прибуток.